Pytania i odpowiedzi

Czy czujniki wstrząsu są różnych czułości?
Tak, w zależności od masy (ciężaru) oraz kubatury (objętości) musimy dobrać odpowiedni do danej przesyłki czujnik.
Oczywiście ważne są jeszcze takie elementy jak sposób pakowania oraz stosunek masy opakowania do zawartości przesyłki.
Jak zabezpieczony jest czujnik przed podmianą w czasie transportu?
Każdy czujnik wstrząsu oraz przechylenia jest numerowany indywidualnym (kolejnym) numerem. Niepowtarzalny numer jest wydrukowany trwale na obudowie czujnika. Wystarczy aby na liście przewozowym (protokole transportowym) zaznaczyć, że przesyłka jest zabezpieczona czujnikami o konkretnych numerach.
Ile razy można wykorzystać czujnik przechylenia?
Czujniki przechylenia TiltWatch XTR oraz TiltWatch Plus można wykorzystać wyłącznie jednokrotnie. Zarówno ich technologia jak i sposób montażu uniemożliwiają ponowne wykorzystanie.
Od jakiego kąta przechylenia zadziała TiltWatch?
Czujnik przechylenia TiltWatch XTR aktywuje się po przekroczeniu kąta 80 stopni od pionu – praktycznie przewrócenie. Czujnik TiltWatch Plus wskaże nam przechylenie przekraczające już 30 stopni, a także odwrócenie „do góry nogami”.
Jaka jest trwałość, termin przydatności czujników?
Jedynym elementem zużywającym się z czasem jest warstwa klejąca służąca do przymocowania / przyklejenia czujnika. Jej trwałość wynosi dwa lata. Jednakże osłabienie kleju nie wpływa w żaden sposób na wartość / parametry /poszczególnych czujników.
Jak dobrać odpowiednią czułość czujnika wstrząsu?
Najprościej jest skorzystać z naszej tabeli doboru czujników. Wystarczy, aby w wierszu odpowiadającym ciężarowi naszej przesyłki odnaleźć kubaturę. Aby obliczyć kubaturę pomnóż całkowitą szerokość przez długość i przez wysokość swojej przesyłki. Pamiętaj, aby stosować wymiary w metrach (80 cm = 0,8m; 120 cm = 1.2 m).

Dla przykładu przesyłka o wymiarach: 45 cm szerokości, 90 cm długości oraz 60 cm wysokości będzie miała kubaturę 0.243 m3 (0,45 x 0,9 x 0,6).
Jak montować i ile sztuk na przesyłce?
W przypadku przesyłek przekraczających w obwodzie 120 cm, rekomendujemy montaż dwóch czujników wstrząsu na ścianach prostopadłych na najdalszych krawędziacjh. Bedziemy mieli wówczas wiekszą pewność, że nasza przesyłka monitorowana jest od nieporządanych zdarzeń uderzenia lub upadku, z każdegej strony.
Jakie są przeciwskazania w stosowaniu czujników Shockwatch?
Produkty ShockWatch są stosowane niemalże wszędzie, w branży spożywczej, medycznej, motoryzacyjnej. Praktycznie brak jest jakichkolwiek przeciwskazań. Jednym z ograniczeń jest powierzcznia do której mocowany jest czujnik wstrząsu. Przymocowanie go do powierzchni elastycznej lub miękkiej (np. folia) nie zda egzaminu.

Oczywiście nasze podstawowe czujniki wstrząsu nie działają pod wodą ;-)

Nasza odpowiedzialność

Użytkownik otrzymuje dostęp do strony internetowej tylko w „dostępnej postaci” bez jakichkolwiek gwarancji lub oświadczeń (wyraźnych lub dorozumianych) ani też jakiejkolwiek odpowiedzialności, w najszerszym możliwym zakresie zgodnie z obowiązującym prawem.

Z wyjątkiem przypadków świadomego działania, firma DJR Polska nie ponosi odpowiedzialności za żadne szkody powstałe w wyniku korzystania ze strony internetowej lub w związku z nią.

DJR Polska nie jest odpowiedzialna i wyłącza jakąkolwiek odpowiedzialność za szkody pośrednie, wtórne, wynikowe i specjalne powstałe w wyniku korzystania z niniejszej strony internetowej lub w związku z nią.

do góry